D.P.S. GRABIE

Get Adobe Flash player

PODZIĘKOWANIE

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

 

Składamy Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych DARCZYŃCÓW za wsparcie materialne i finansowe przekazane w 2022 r. Naszemu Domowi.
Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych zamierzeń i celów.
Nasi podopieczni cieszą się z każdych ofiarowanych darów.
Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.
Pamiętamy w codziennych modlitwach o naszych darczyńcach.

Z poważaniem
Dyrektor i Podopieczni
Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży
w Grabiu

Grabie, 02.01.2023 r.

PAMPERSY I OLIWKI POD CHOINKĄ? :)

Święta to czas radości. Spotykamy się z bliskimi i otrzymujemy kartki od przyjaciół i rodziny, którzy mieszkają na całym świecie. Widzimy jak twarze dzieci rozjaśniają się jaśniej niż choinka, kiedy znajdują prezenty. Niestety, ta pora roku nie dla wszystkich jest najszczęśliwsza. Dla niektórych jest to przypomnienie tego, czego nie mają, na przykład silnych więzi z bliskimi lub pieniędzy na zakup dzieciom najmodniejszych zabawek na półkach.

Ślesińscy parafianie już po raz drugi włączyli się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Wierni przygotowali 52 paczki pod świąteczną choinką, które 26 grudnia trafiły do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Grabiu (k. Aleksandrowa Kujawskiego). Kujawska placówka, w której posługują siostry Elżbietanki, od stu lat otacza opieką blisko 70 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

W przygotowanie paczek włączyło się wiele rodzin ślesińskiej parafii. Podanie pomocnej dłoni to nie tylko uśmiech na twarzy potrzebujących, ale to również piękne świadectwo wiary. Rodzice pomagając udzielili dzieciom najpiękniejszej lekcji: empatii i altruizmu. 

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję!

Link nt. działalności DPS-u w miejscowości Grabie.

Wasi duszpasterze <><

 

Logotyp